Ułatwienia dostępu

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Witamy na stronie internetowej Szpitala św. Anny w Miechowie

Misją Szpitala św. Anny w Miechowie jest: Świadczenia medyczne najwyższej jakości dla wszystkich potrzebujących tego pacjentów.

 

telefon8

EFSII kolor 300dpi     FE POIS

 

Oferty pracy

 Szpital św. Anny w Miechowie zatrudni lekarzy specjalistów (lub w trakcie specjalizacji):

  • rehabilitacji medycznej,
  • gastroenterologii,
  • okulistyki,
  • chirurgii ogólnej,
  • w dziedzinie chorób zakaźnych.

Korzystne warunki wynagrodzenia, dowolna forma zatrudnienia .

Osoby zainteresowane zatrudnieniem prosimy o kontakt telefoniczny z Sekretariatem Dyrekcji, tel. 41 38 20 333 lub Działem Służb Pracowniczych tel. 41 38 20 310, kierownik.kadr@szpital.miechow.pl


Szpital św. Anny w Miechowie zatrudni fizjoterapeutów oraz techników masażystów.
Osoby zainteresowane zatrudnieniem prosimy o kontakt tel. 41 38 20 310.

Profilaktyka ? moda czy konieczność?

dni profW ramach Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia Szpital św. Anny w Miechowie umożliwiał w dniach 21-24 września br. bezpłatne badania profilaktyczne oraz cykl specjalistycznych wykładów dla mieszkańców.

Ostatnio dużo mówi się o profilaktyce zdrowotnej, otrzymujemy imienne zaproszenia na badania kontrolne, z mediów płyną zachęty do szczepień, badań. Pojawia się pytanie ? po co to wszystko?

Profilaktyka to rozsądne i uzasadnione kontrolowanie stanu swojego zdrowia. Wymyślono ją po to, by zachować zdrowie, a nie wynajdywać choroby ? choć jedno z drugim jest powiązane. Profilaktyka ma służyć zdrowiu. I dobrze zorganizowana i przemyślana nie jest uciążliwa czy czasochłonna. Profilaktyka to także zdrowy styl życia i o tym powinniśmy pamiętać przede wszystkim.

Podczas Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia mogliśmy skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych m.in. EKG z opisem, spirometrii, poradnictwa żywieniowego, cytologii i mammografii. Z badań tych skorzystało 249 osób. To nie moda na badania profilaktyczne, tylko nasza mądrość podpowiada, że badania mogą ustrzec nas od wielu zachorowań. W ramach Dni Profilaktyki zorganizowaliśmy również wykłady dla osób w różnych grupach wiekowych: gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych.

Z wykładów skorzystali gimnazjaliści z Miechowa, Gołczy, Charsznicy, Racławic i Dziaduszyc a także uczniowie miechowskich: LO oraz Zespołu Szkół nr 1 i 2. Wykłady, odbywające się w sali kina ?Gryf? prowadzili pracownicy naszego szpitala: psycholog Anna Wojtas, specjalistka pielęgniarstwa operacyjnego Bożena Dorocińska, specjalistka pielęgniarstwa epidemiologicznego Agnieszka Adamek oraz specjalistka zdrowia publicznego Joanna Regucka. Tematami wykładów były: ?Profilaktyka w domu i w szkole ? jak skutecznie uchronić się przed narkotykami?, ?Profilaktyka nowotworów?, ?Mycie rąk jako profilaktyka chorób zakaźnych? oraz ?Dlaczego powinniśmy przestać palić albo w ogóle nie zaczynać?. Z kolei wykład dla dorosłych dotyczący profilaktyki nowotworów wygłosiła gościnnie dr Maria Srebro ? onkolog z Ośrodka Profilaktyki w Tarnowie.

Wszystkim korzystającym z badań profilaktycznych życzymy zdrowia a tych, którzy, uważają, że profilaktyka to moda a nie konieczność w zapobieganiu chorób zachęcamy do lektury:

Czy badania profilaktyczne są potrzebne?

Nadwaga dzieci to duży problem, potrzebna jest profilaktyka.

Eksperci o astmie: potrzebna jest edukacja i profilaktyka.

Numery alarmowe

Aby wezwać pomoc dzwoń

pod nr 112


Pogotowie - 999

Straż pożarna - 998

Policja - 997

Termomodernizacja Szpitala

nfos mrpo

Dojazd

dojazd

Certyfikaty

iso9001

Solidarnie dla transplantacji

Solidarnie pion b ziel

malopolskie     owiat     mz     nfz       bip       rzecznik       zip       rynek

 

        Kontakt    Dla pacjenta   Ważne informacje
  ul. Szpitalna 3, 32 200 Miechów                                             Oddziały   Aktualności
        Poradnie                                               Zamówienia publiczne
   Centrala Dyrekcja   Pracownie   Wydawanie dokumentacji
  tel. 41 38 20 100 tel. 41 38 20 333   Plan szpitala   BIP
  fax. 41 38 20 342       fax. 41 38 20 342   Dojazd    
Początek strony