Ułatwienia dostępu

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Witamy na stronie internetowej Szpitala św. Anny w Miechowie

Misją Szpitala św. Anny w Miechowie jest: Świadczenia medyczne najwyższej jakości dla wszystkich potrzebujących tego pacjentów.

 

telefon8

EFSII kolor 300dpi     FE POIS

 

Oferty pracy

Szpital św. Anny w Miechowie poszukuje lekarzy do pracy w PORADNIACH SPECJALISTYCZNYCH - specjalistów lub w trakcie specjalizacji:
chirurgii ogólnej, ortopedii, dermatologii, diabetologii, gastroenterologii, chorób zakaźnych, chorób płuc, kardiologii, neurologii, okulistyki, laryngologii, ginekologii, rehabilitacji medycznej, reumatologii, urologii i psychiatrii.
Warunki płacy i formy zatrudnienia do uzgodnienia.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Sekretariatem Dyrekcji, tel. 41 38 20 333 lub Działem Kadr tel. 41 38 20 310, e-mail: kierownik.kadr@szpital.miechow.pl

Szpital św. Anny w Miechowie zatrudni fizjoterapeutów oraz techników masażystów.
Osoby zainteresowane zatrudnieniem prosimy o kontakt tel. 41 38 20 310.

Światowy Dzień Bez Papierosa

bez papierosaCo roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego Świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do 24 - godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.

Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.

Papierosów nie można palić „bezkarnie". Jak dowiodły liczne badania, istnieje związek przyczynowo - skutkowy między opisywanym nałogiem a rozwojem rozmaitych chorób. Palacze częściej zapadają na: nowotwory jamy ustnej, gardła, krtani, płuc oraz innych narządów, choroby układu krążenia, udary, choroby układu oddechowego (np. przewlekłą chorobę obturacyjną płuc), chorobę Crohna, osteoporozę, chorobę Alzheimera, a także nowotwory szyjki macicy, trzustki i nerki.

Ostatecznym celem Światowego Dnia Bez Tytoniu jest przyczynienie się do ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed niszczącymi skutkami zdrowotnymi spowodowanymi paleniem tytoniu, ale też konsekwencjami społecznymi, środowiskowymi i ekonomicznymi używania tytoniu i narażenia na dym tytoniowy.

Palenie wychodzi z mody?

Palenie tytoniu stanowi jeden z najistotniejszych problemów zdrowotnych w Polsce. W roku 2014 codzienne palenie deklarowało 28% dorosłych mężczyzn i 19% dorosłych kobiet, mniej niż w poprzednich latach.

Palenie wychodzi z mody także wśród młodzieży. Wyniki badań pokazują, że w latach 2002?2014 wśród dzieci w wieku 15 lat odsetek palących zmalał z 21% do 10% u chłopców i z 12% do 10% wśród dziewcząt [1].

Dlaczego warto rzucić palenie? Dwa proste powody

Pomyśl o swoim zdrowiu! Co 6 sekund na świecie umiera jedna osoba w wyniku chorób spowodowanych paleniem papierosów. [2]. W Polsce co roku umiera ponad 50 tysięcy osób z powodu chorób związanych z paleniem tytoniu, w tym prawie 25 tysięcy z powodu nowotworów. Zaprzestanie palenia tytoniu to najlepsze, co możesz zrobić dla swojego zdrowia !

Pomyśl o zdrowiu bliskich! Przez zaprzestanie palenia pokażesz im, że dbasz o ich zdrowie jak o swoje i nie narażasz ich na bierne palenie. Palacze bierni wdychają te same trujące i rakotwórcze substancje, co osoby palące. Różnica polega jedynie na skali narażenia. Szacuje się, że w wyniku chorób spowodowanych biernym paleniem w Polsce co roku umiera około 2000 osób. Niestety mimo wielu dowodów na szkodliwość biernego palenia, dwie piąte palących osób przyznaje, że pali w obecności dzieci. Oznacza to, że codziennie kilka milionów dzieci jest narażonych na kontakt z toksycznymi substancjami zawartymi w dymie tytoniowym.

Zrób pierwszy krok!

Spróbuj nie palić przez jeden dzień, np. 31 maja. To dobra okazja, żeby podjąć wyzwanie rozstania się z papierosem. Zajrzyj na stronę www.jakrzucicpalenie.pl i dowiedz się, jak stać się osobą niepalącą. Poznaj sposoby przygotowania się do rzucenia palenia i zaplanuj swoje kolejne kroki. Dzwoniąc do ekspertów z Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (801 108 108) możesz uzyskać pomoc w rzuceniu palenia, wyjaśnić wątpliwości i rozwiać obawy związane z odstawieniem papierosów.

Odważ się rzucić palenie! Wystarczy zrobić pierwszy krok. Może dzisiejszy dzień jest dobrą okazją? A może uda Ci się nie palić też dzień później, z okazji Dnia Dziecka?

Więcej informacji na stronie www.kodekswalkizrakiem.pl i www.jakrzucicpalenie.pl

 

[1] Źródło: wyniki badań HBSC realizowanych w Polsce przez Instytut Matki i Dziecka.

[2] Z raportu WHO

 

Numery alarmowe

Aby wezwać pomoc dzwoń

pod nr 112


Pogotowie - 999

Straż pożarna - 998

Policja - 997

Termomodernizacja Szpitala

nfos mrpo

Dojazd

dojazd

Certyfikaty

iso9001

Solidarnie dla transplantacji

Solidarnie pion b ziel

malopolskie     owiat     mz     nfz       bip       rzecznik       zip       rynek

 

        Kontakt    Dla pacjenta   Ważne informacje
  ul. Szpitalna 3, 32 200 Miechów                                             Oddziały   Aktualności
        Poradnie                                               Zamówienia publiczne
   Centrala Dyrekcja   Pracownie   Wydawanie dokumentacji
  tel. 41 38 20 100 tel. 41 38 20 333   Plan szpitala   BIP
  fax. 41 38 20 342       fax. 41 38 20 342   Dojazd    
Początek strony