Ułatwienia dostępu

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Witamy na stronie internetowej Szpitala św. Anny w Miechowie

Misją Szpitala św. Anny w Miechowie jest: Świadczenia medyczne najwyższej jakości dla wszystkich potrzebujących tego pacjentów.

 

telefon8

EFSII kolor 300dpi     FE POIS

 

Oferty pracy

Szpital św. Anny w Miechowie poszukuje lekarzy do pracy w PORADNIACH SPECJALISTYCZNYCH - specjalistów lub w trakcie specjalizacji:
chirurgii ogólnej, ortopedii, dermatologii, diabetologii, gastroenterologii, chorób zakaźnych, chorób płuc, kardiologii, neurologii, okulistyki, laryngologii, ginekologii, rehabilitacji medycznej, reumatologii, urologii i psychiatrii.
Warunki płacy i formy zatrudnienia do uzgodnienia.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Sekretariatem Dyrekcji, tel. 41 38 20 333 lub Działem Kadr tel. 41 38 20 310, e-mail: kierownik.kadr@szpital.miechow.pl

Szpital św. Anny w Miechowie zatrudni fizjoterapeutów oraz techników masażystów.
Osoby zainteresowane zatrudnieniem prosimy o kontakt tel. 41 38 20 310.

Ćwiczenia ewakuacyjne na oddziale dziecięcym

ewakuacjaPrzy współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Miechowie oraz Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego przeprowadzona została ćwiczeniowa ewakuacja na oddziale dziecięcym.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń o godzinie 8:30 wybuchł pożar na oddziale dziecięcym. Personel wezwał straż pożarną, przystępując równocześnie do ewakuacji przebywających na oddziale dzieci, ich rodziców i pozostałych osób. W działaniach ewakuacyjnych brali udział pracownicy pediatrii, wspomagani przez osoby z sąsiednich oddziałów i pracowni.

 

Po kilku minutach na miejscu akcji pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej, począwszy od PSP Miechów, wspieranych przez PSP Olkusz i Proszowice. W akcji udziałe wzięły także jednostki OSP z Bukowskiej Woli, Falniowa i Kaliny. Strażacy zajęli się ewakuacją najbardziej poszkodowanych pacjentów z "zadymionych" pomieszczeń. Wszystkie osoby poszkodowane zostały ewakuowane na punkt zbiorczy przed szpitalem, gdzie zajęli się nimi przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy, wspierani przez strażaków. Wszyscy poszkodowani przeszli przez procedurę triage'u czyli segregacji ze względu na odniesione obrażenia. Osoby w najcięższym stanie zostały przetransportowane wezwanym na miejsce helikopterem do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego  w Krakowie oraz do Centrum Urazowego Medycyny Ratowniczej i Katastrof w Krakowie. Pacjenci z lżejszymi obrażeniami zostali wysłani na miejscowy SOR oraz do szpitali w Olkuszu i w Proszowicach. Pozostałym udzielono niezbędnej pomocy na miejscu zdarzenia. W trakcie działań okazało się, że pomocy potrzebuje również jeden z pacjentów na 5. piątrze, na oddziale chirurgicznym. Straż pożarna do jego ewakuacji wykorzystała podnośnik, bezpiecznie sprowadzając go do punktu zbiorczego. Pacjent ten był ostatnią osobą ewakuowaną w czasie dzisiejszych ćwiczeń.

Podsumowując całą akcję przedstawiciele komendy powiatowej PSP w Miechowie podkreślili wzorowe działanie personelu szpitalnego. Akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie i szybko, wszyscy pacjenci zostali ewakuowani w bezpieczne miejsca. Powiadomione zostały odpowiednie służby, wszystkie procedury prawidłowo zadziałały, a drobne niedociągnięcia będą stanowić wnioski na przyszłość. Podziękowania należą się strażakom ze wszystkich przybyłych jednostek, a także młodzieży, która odgrywała rolę poszkodowanych pacjentów.

Numery alarmowe

Aby wezwać pomoc dzwoń

pod nr 112


Pogotowie - 999

Straż pożarna - 998

Policja - 997

Termomodernizacja Szpitala

nfos mrpo

Dojazd

dojazd

Certyfikaty

iso9001

Solidarnie dla transplantacji

Solidarnie pion b ziel

malopolskie     owiat     mz     nfz       bip       rzecznik       zip       rynek

 

        Kontakt    Dla pacjenta   Ważne informacje
  ul. Szpitalna 3, 32 200 Miechów                                             Oddziały   Aktualności
        Poradnie                                               Zamówienia publiczne
   Centrala Dyrekcja   Pracownie   Wydawanie dokumentacji
  tel. 41 38 20 100 tel. 41 38 20 333   Plan szpitala   BIP
  fax. 41 38 20 342       fax. 41 38 20 342   Dojazd    
Początek strony