Wydrukuj tę stronę

Przekazanie nowego ambulansu

sprinterW poniedziałek 6 marca w naszym szpitalu odbyło się uroczyste przekazanie do użytkowania nowego ambulansu. W uroczystości wzięli udział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Józef Pilch, senator Marek Pęk oraz pozostali zaproszeni goście.

Nowy ambulans to Mercedes Sprinter 316 CDI o wartości 456 tys. zł. Dotacja rządowa wyniosła 400 tys. zł, pozostałą kwotę stanowiły środki własne szpitala. Pojazd jest wyposażony w standardzie „S”, stacjonuje w miechowskiej stacji ratownictwa medycznego. Z dodatkowego sprzętu wyposażony jest w m.in. urządzenie do automatycznego masażu klatki piersiowej pomocne przy akcji reanimacyjnej. Obsadę pojazdu stanowi lekarz i dwóch ratowników.

Wojewoda Józef Pilch poinformował, że była to 18. karetka, której zakup był dofinansowany przez samorząd centralny i przekazana w ostatnim czasie do szpitali. Minister Adamczyk dodał, że spełniono dzięki temu postulat dyrektora szpitala, aby mniejsze szpitale traktować równie dobrze jak większe, prężniejsze jednostki. Dyrektor Mirosław Dróżdż wyraził nadzieję, że nowy ambulans będzie szczególnie pomocny miechowskim ratownikom ze względu na usytuowanie Miechowa i szpitala tuż przy bardzo ruchliwej DK nr 7.