Wydrukuj tę stronę

Krajobraz po plenerze na wystawie w Szpitalu

obrazy16 września na Placu Kościuszki w Miechowie odbył się plener malarski „Architektura krajobrazu wokół pomnika Macieja Miechowity”. Inicjatorem warsztatów, w których uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat, było Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy”. Organizatorzy nagrodzili i wyróżnili 18 prac.

Główną ideą warsztatów malarskich było odnajdywanie młodych talentów, które trudno dostrzec w środowisku szkolnym. Nie zawiedli sponsorzy, którzy wsparli piękną ideę pomocy młodym artystom: BWA „U Jaksy”, Urząd Gminy i Miasta Miechowa, Szpital Św. Anny w Miechowie, Centrum Kultury i Sportu, sklep Pinokio, firmy BIM i Adler.

 

Zorganizowany w Miechowie plener został doceniony na uroczystej Gali Europejskich Dni Dziedzictwa 2017, które odbyły się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu.

Wyróżnione i nagrodzone prace będą urozmaicały „krajobraz” szpitalnego oddziału dziecięcego w Miechowie, gdzie już 6 grudnia 2017 r. zostanie uroczyście otwarta stała ekspozycja nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Na otwarcie wystawy zaproszono twórców prac, sponsorów i organizatorów. W programie uroczystości jednym z punktów będzie czytanie dzieciom bajek. Uroczystość uświetni wizyta Św. Mikołaja, który wręczy dzieciom paczki ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta Miechowa.

plakat plener

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie: BWA "U Jaksy".