Wydrukuj tę stronę

Kolejne wyróżnienie dla szpitala

mdprofiMałopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia stają się dla wielu z Nas okazją do sprawdzenia stanu swojego zdrowia. W jednym miejscu, w tym samym czasie, bez umawiania terminów badań, mogliśmy wykonać EKG z opisem, spirometrię, wykonać pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi, obliczyć BMI oraz dokonać analizy tkanki tłuszczowej i wody w organizmie. Coraz chętniej korzystamy z możliwości uczestnictwa w badaniach organizowanych w ramach akcji, programów profilaktycznych.

W tym roku w wykładach profilaktycznych uczestniczyło 418 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z badań profilaktycznych skorzystało ogółem 193 osoby, a w warsztatach udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy wzięło udział 315 osób. Z zasadami samobadania piersi zapoznało się 99 Pań i 1 Pan.

Obserwujemy coraz większe zainteresowanie badaniami profilaktycznymi mieszkańców powiatu miechowskiego co jest dowodem na to, że nasza świadomość jest wystarczająca aby wiedzieć, że badania przesiewowe mają ogromne znaczenie we wczesnej diagnostyce, a później w skutecznym leczeniu.

Finał Małopolskich Dni Profilaktyki zdrowia odbył się na Rynku Głównym w Krakowie. Nasz Szpital został wyróżniony tytułem Lidera Edukacji Zdrowotnej za zaoferowanie miejsc do badania i zorganizowanie wykładów edukacyjnych.