Wydrukuj tę stronę

Uroczyste otwarcie wystawy prac warsztatów malarskich

026 grudnia br., w dniu Świętego Mikołaja, na oddziale dziecięcym miało miejsce otwarcie wystawy prac warsztatów malarskich dzieci i młodzieży pt. „Architektura krajobrazu wokół pomnika Macieja Miechowity”.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, którzy byli zaangażowani w cykl działań związanych z pomysłem, powstaniem prac, sponsoringiem nagród, wyróżnień i oprawą dzieł sztuki. Na początku spotkania dyrektor Mirosław Drożdż powitał wszystkich zgromadzonych: dzieci wraz z rodzicami, sponsorów - burmistrza GiM Miechów Dariusza Marczewskiego, współorganizatorów – Pawła Olchawę, reprezentującego BWA „U Jaksy” w Miechowie, Sylwię Suchecką z Centrum Kultury i Sportu, Marcina Markiewicza z firmy Beem, Edytę Midro ze Szkoły Podstawowej nr 1, Annę Stępień ze Szkoły Podstawowej nr 2, Joannę Jastrząb i Agnieszkę Burzyńską z LO im. Tadeusza Kościuszki, Alicję Banach ze Szkoły Podstawowej w Charsznicy, laureatów konkursu, jak również pracowników oddziału dziecięcego.

Paweł Olchowa opowiedział o samej inicjatywie zorganizowanych warsztatów w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, których efektem jest wystawa.

Wesoły dzień Św. Mikołaja goście urozmaicili czytaniem dobrze znanych i lubianych bajek Jana Brzechwy. Kolejnym punktem programu był występ uczniów LO w Miechowie, którzy śpiewali piosenki, natomiast Św. Mikołaj rozdał dzieciom i autorom prac prezenty ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta Miechowa oraz LO w Miechowie.

Podczas spotkania na ręce ordynatora Jacka Śmiałka zostały przekazane gry i zabawy, które będą służyć wszystkim chorym dzieciom przebywającym na oddziale pediatrycznym szpitala. Wszystkie gry i zabawy zebrano i przekazano na koncercie mikołajkowym „Jedynka i Przyjaciele” z inicjatywy Dyrektor szkoły Anny Gawin, pedagogów i uczniów.

Dyrekcja szpitala serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom i sponsorom za empatię i ogromne serce okazane małym pacjentom.