Ułatwienia dostępu

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Witamy na stronie internetowej Szpitala św. Anny w Miechowie

Misją Szpitala św. Anny w Miechowie jest: Świadczenia medyczne najwyższej jakości dla wszystkich potrzebujących tego pacjentów.

 

telefon8

EFSII kolor 300dpi     FE POIS

 

Oferty pracy

Szpital św. Anny w Miechowie poszukuje lekarzy do pracy w PORADNIACH SPECJALISTYCZNYCH - specjalistów lub w trakcie specjalizacji:
chirurgii ogólnej, ortopedii, dermatologii, diabetologii, gastroenterologii, chorób zakaźnych, chorób płuc, kardiologii, neurologii, okulistyki, laryngologii, ginekologii, rehabilitacji medycznej, reumatologii, urologii i psychiatrii.
Warunki płacy i formy zatrudnienia do uzgodnienia.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Sekretariatem Dyrekcji, tel. 41 38 20 333 lub Działem Kadr tel. 41 38 20 310, e-mail: kierownik.kadr@szpital.miechow.pl

Szpital św. Anny w Miechowie zatrudni fizjoterapeutów oraz techników masażystów.
Szpital św. Anny w Miechowie zatrudni elektryków.
Osoby zainteresowane zatrudnieniem prosimy o kontakt tel. 41 38 20 310.

Nowoczesny tomograf już działa w naszym szpitalu

tomoDyrekcja miechowskiego szpitala podjęła decyzję o zakupie nowego tomografu, argumentując, że będzie to bardziej opłacalne niż zlecanie takiej usługi firmie zewnętrznej ? jak to się działo do tej pory.

Jak podkreśla dyrektor Mirosław Dróżdż, dodatkowym argumentem za tym rozwiązaniem, była możliwość pozyskania kontraktu z NFZ na wykonywanie badań osobom mającym skierowania od lekarzy z poradni specjalistycznych.
Po rozstrzygnięciu przetargu, który wygrała firma Alteris, nowoczesny sprzęt: aparat GE Optima 520, trafił do szpitala i już diagnozuje chorych. Na razie, do końca listopada, tylko pacjentom oddziałów szpitalnych. Badania dla pozostałych osób ? w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia ? rozpoczną się od grudnia.

Oficjalna uroczystość przekazania tomografu szpitalowi odbyła się 5 listopada. Wzięli w niej udział przedstawiciele firmy, która wygrała przetarg na dostarczenie sprzętu: Tadeusz Kanty, Adam Bunsch, a także Starosta Powiatu Miechowskiego - Marian Gamrat, Burmistrz Gminy i Miasta Miechowa - Dariusz Marczewski, wójtowie, ksiądz kapelan, ordynatorzy oraz pracownicy szpitala. Nowoczesność tomografu, jak wyjaśnił Tadeusz Kanty, polega na mniejszej dawce napromieniowania pacjenta w porównaniu z proponowanymi dotychczas aparatami, oszczędności wykorzystywanej energii, wszechstronności wykorzystania w różnych dziedzinach medycyny, szybkości wykonywanych badań w związku z możliwością automatycznego ustawienia pacjenta w zależności od diagnozowanego narządu.
Koszt zakupu nowego tomografu, wraz z 5-letnią gwarancją i 5-letnim finansowaniem, wyniósł 2 miliony 289 tysięcy złotych. ? wylicza dyrektor. - Z powiatu dostaliśmy dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. Będziemy się również starać o pozyskanie części poniesionych kosztów z budżetu Województwa Małopolskiego.
Dyrektor Mirosław Dróżdż z dumą informuje o tym, że obrazy są doskonałej jakości, co pozwala diagnozować chorych na najwyższym poziomie. Tomografię wykonują pracownicy szpitala, którzy odbyli odpowiednie szkolenia. Opisy przygotowują albo radiolodzy zatrudnieni w szpitalu albo lekarze firmy wyłonionej w konkursie. Wcześniej średni koszt badania wynosił 250 złotych, a teraz opis kosztuje 36 złotych.
Miechowski szpital cały czas zabiega o unowocześnienie wyposażenia placówki. W ostatnich trzech latach, o nowy sprzęt medyczny wzbogacił się między innymi Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz poradnie specjalistyczne. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z powiatu, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, ale również z udziałem funduszy własnych.

malopolskie     owiat     mz     nfz       bip       rzecznik       zip       rynek

 

        Kontakt    Dla pacjenta   Ważne informacje
  ul. Szpitalna 3, 32 200 Miechów                                             Oddziały   Aktualności
        Poradnie                                               Zamówienia publiczne
   Centrala Dyrekcja   Pracownie   Wydawanie dokumentacji
  tel. 41 38 20 100 tel. 41 38 20 333   Plan szpitala   BIP
  fax. 41 38 20 342       fax. 41 38 20 342   Dojazd    
Początek strony