telefon3

Program Zdrowotny w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego

serceJuż po raz kolejny szpital miechowski jest realizatorem programu prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców hospitalizowanych w oddziale kardiologicznym. Kryteria włączenia do programu dotyczą pacjentów z rozpoznaną chorobą niedokrwienną serca, w tym po zawale serca.

Obecnie rekrutujemy do programu trzydziestu pacjentów, którym zostanie wykonane szereg bezpłatnych badań, mających na celu ocenę czynników ryzyka układu krążenia, a w szczególności oszacowanie tzw. ogólnego ryzyka sercowo-naczyniowego (stopnia narażenia na wystąpienie choroby układu krążenia w przyszłości.

Udział w programie jest dobrowolny. Istotą programu jest zapobieganie i wykrywanie chorób układu krążenia a celem – zmniejszenie umieralności i zachorowalności na choroby układu krążenia oraz poprawa stanu zdrowia i jakości życia mieszkańców województwa małopolskiego.

Program realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz współpracy z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

Numery alarmowe

Aby wezwać pomoc dzwoń

pod nr 112

Pogotowie - 999